• Rok

  2023

  Wartość

  Nie ujawniona

  Sektor

  Produkcja przemysłowa

  Sprzedaż pakietu większościowego i podwyższenie kapitału w Unitralier Holding na rzecz ETH spółki portfelowej Vaalon Capital

  Saski Partners pełnił rolę wyłącznego doradcy finansowego dla udziałowca Unitrailer Holding przy sprzedaży pakietu większościowego Grupy na rzecz European Trailer Holdings Limited (ETH), podmiotu kontrolowanego przez Vaalon Capital. Transakcja zawierała w sobie również podwyższenie kapitału w Unitrailer Holding objęte przez ETH.

  Unitrailer Holding kontroluje trzy rozpoznawalne wysokiej jakości marki specjalizujące się w produkcji i dystrybucji przyczep samochodowych i akcesoriów: Temared, Martz i Unitrailer. Grupa, działająca na wielu rynkach w Europie oraz na całym świecie, jest jednym z wiodących i najszybciej rozwijających się graczy na europejskim rynku przyczep specjalistycznych.

  Vaalon Capital to fundusz private equity, specjalizujący się we wspieraniu założycieli oraz zarządów w celu zapewnienia długoterminowego wzrostu wartości ich przedsiębiorstw. Obszar działalności firmy to głównie Europa oraz wybrane rynki pozaeuropejskie, na których poszukuje unikalnych średniej wielkości przedsiębiorstw o dużym potencjale rozwojowym. Przejęcie Unitrailer Holding przez European Trailer Holdings Limited to pierwsza transakcja Vaalon Capital w sektorze przyczep samochodowych.